Adi Ortaklık – Mali Mühür Başvurusu

0 Comments

Adi Ortaklık – Mali Mühür Başvurusu

Adi Ortaklık Mükellefleri için online başvuru yöntemiyle mali mühür temin edilememekte olup, Adi Ortaklık Mükelleflerinin Mali Mühür temini için bazı belgeleri Gelir İdaresi Başkanlığı’na kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Ardından Başkanlık bu bilgileri teyid ederek Kamu SM ile irtibata geçip Adi Ortaklık Mali Mührünün üretilmesi için devreye girmektedir. Ödeme yapılmasının akabinde de mali mühür üretilerek Adi Ortaklık Mükellefinin resmi adresine kargo ile gönderilmektedir.

Adi Ortaklık Mükellefleri için süreçler farklı olduğundan aşağıdaki adımlar üzerinden mali mühür almanız gerekmektedir.

Adi ortaklıkların mali mühür başvurusu için gönderilecek belgeler:

  1. Mali Mühür Başvuru Formu ve Taahhütnamesinin doldurulmuş hali (imzalı, kaşeli), (http://www.ebelge.gov.tr/dosyalar/efaturabasvuru/MaliMuhurBasvuruFormuVeTaahhutnamesi.docx [^])
  2. “Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi” nin imzalı aslı, (http://www.ebelge.gov.tr/dosyalar/efaturabasvuru/ElektronikMaliMuhurSertifikaSahibiTaahhutnamesi.pdf [^])
  3. Adi Ortaklık Sözleşmesinin noter onaylı örneği,
  4. Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği.

“Gelir İdaresi Başkanlığı Ek Hizmet Binası Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No:16 06110 Dışkapı / ANKARA“ adresine posta yoluyla gönderilmelidir.

Kamu SM(444 5 576) üzerinden ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şirket Kuruluşu

Şirket Kuruluşu

Tavsiyeler

Trendyol,Hepsiburada,N11 gibi E-ticaret Firmalarında Kullanılmak Üzere Şahıs Şirketi Kuruluşu

trendyol.com, hepsiburada.com, n11.com
Trendyol, Hepsiburada, N11 v.b. internet sitelerinden satış yapabilmek yani sattığınız ürüne ya da hizmetlere fatura kesebilmeniz için şahıs şirketi kuruluşu yapmanız gerekir. Şahıs şirket kuruluşu sermaye şirketlerine nazaran Limited şirket v.b nazaran daha maliyetsizdir ve size süre kazandırmaktadır. Aşağıdaki evrakları hazırlayıp gönderdiğiniz taktirde aynı gün içerisinde Vergi Dairesi açılışı işlemleri ve Vergi Levhasını size ulaştırıyoruz.

Şahıs şirketi kuruluşu için 3 evrak yeterlidir.

1.Kira Kontratı

2.Noterden İmza Beyanı

3.Kimlik Fotokopisi/İkametgâh

Detaylar için : http://www.yildizmalimusavirlik.com/trendyol-hepsiburada-n11-com-magaza-acilisi-sahis-sirketi-kurulusu/

Startup'ım, hangi şirket türü ile başlamayalım?

Startuplar çoğunlukla düşük sermayelerle büyük hayallere ulaşma amaçlanmasıdır. Bu nedenle sade ve yalın bir model benimsenerek maliyetten kaçınılmaktadır. Hukuki masraflar kolay vazgeçilebilir gözüktüğü için de, bilinçsizce atılan adımlar, adını duyurabilecek bir girişimin hayal kırıklığına dönüşmesine neden olabiliyor. Çoğunlukla yaşanan en büyük çelişki, girişim için bir şirket kurmanın gerekliliğidir. Şirketin hangi aşamada hangi şirket türünde bulunması gerektiği ayrıca önem arz etmektedir.

Maliyetler düşünüldüğünde şahıs şirketi uygun görülmektedir. Maliyet açısından düşük, hız kazandırıcı olması ve yön kabiliyetinin kolay olması nedeniyle ilk dönem için tercih edilmektedir.

Şahıs Şirketi bkz. http://www.yildizmalimusavirlik.com/gercek-kisi-sahis-ortaklik/

Girişimin hacim kazandıkça alınacak yatırımcı v.b. oluşumlar ilerleyen zamanlarda yapılan emeğin karşılığının alınamaması gibi sorunlar doğurmaması açısından, sermaye şirketine dönülmelidir.

Anonim Şirket bkz. http://www.yildizmalimusavirlik.com/anonim-sirket/
Limited Şirket bkz. http://www.yildizmalimusavirlik.com/limited-sirket/

Görüşme Ayarlayın ;
http://www.yildizmalimusavirlik.com/bilgi-ve-tavsiyeleriniz-icin-gorusme-talep-ediyorum/
 
İletişime Geçin..